Etiket Tasarım

Etiketler günümüzde her iş kolunda üretim, imalat, satış, pazarlama kısmında olsun, herhangi bir işin sistemli bir hale getirilmesi(stokyönetimi,mal sayımı vb.) olsun, ürünler ile ilgili önemli uyarı ve bilgilei içeren materyaller olarak kullanılmaktadır. Etiket kullanımı çok çeşitlidir.Etiketlerin kullanım alanları çok çeşitli olmakla birlikte, isteğe göre veya herhangi bir sektörde ki özel bir ihtiyaca göre çeşitli amaçlarda kullanılabilir. Sonuç olarak etiketlerüzerilerine ne basılarsa, onunla ilgili bilgi içereceğinden genel olarak bilgi verme amaçlı kullanılmaktadır.

 

Günümüzde kullanım alanlarına göre en çok kullanılan etiketler:

Ürün Etiketleri

  • Yıkama Talimatı Etiketleri
  • Demirbaş Etiketleri
  • Fiyat Etiketleri
  • Ürün logo & marka etiketi
  • Uyarı Etiketi
  • Barkod Etiket

 

DAMLA ETİKET

Damla etiket, mercek etkisiyle tasarımı büyük gösteren, Görülme açısını genişleten, renklere derinlik ve parlaklık kazandıran bir reklam ürünüdür. Sınırsız kullanım alanına sahip çarpıcı, renkli, şeffaf, derin, parlak, şaşırtıcı ve çekici damla etiketler, reklam amaçlı etiket kullanımında başka bir boyut yaratmaktadır. Domes system ile gerçekleştirilen üç boyutlu etkisi ile damla etiketler sınırsız uygulama alanına sahiptir. Damla Etiket, kapılmanın kolay, görmezden gelmenin zor olduğu bir çekicilik yaratır.

Damla Etiket, bir ürünün imajını geliştirir, anlamlı bir katma değer kazandırır. Damla Etiketin yarattığı 3 boyutluluk etkisiyle en basit nesneler bile özel bir görünüm kazanıp kolayca farkedilebilir hale gelirler. Ürün böylece öne çıkar ve ayrıca özdeşleştiği bir başka marka ya da logonun bir projeksiyonu olarak da görülür.